1. V době, kdy se finanční jistoty a stabilita na trzích zdají být nedosažitelným snem, je zdrženlivost investorů na místě. Peníze uložené v bankách se i přes „garantovaným“ výnosem nadále znehodnocují a finanční poradci jen s námahou a za patřičný poplatek přicházejí s nejistými řešeními. Ten, kdo diamantem iv těžkých časech předpověděl zářivou budoucnost, se podle zkušeností společnosti Diamonds International Corporation nemýlil. Za loňský rok nakoupené diamanty svým vlastníkům přinesly výnos 6,5-18,5 procenta, o kterém se mnohým investicím při dané míře rizika ani nesnilo. Proč je tedy oblíbenost diamantů tak vysoká?
 2. Jsou nejen krásným symbolem lásky a luxusu, ale i ochranou proti inflaci, tržnímu kolapsu, měnové nestability.
 3. Poskytují anonymitu (nákup bez registrace), jsou chráněny proti úpadku a jejich hodnota zůstává stejná v kterékoli části světa. Diamant je alternativní měnou, nositelem hodnoty, jejich majitel neplatí žádnou daň z kapitálového zhodnocení.
 4. Jsou prestižní a drahé, nevyžadují však náklady na údržbu.
 5. Cena diamantů není vázána na ceny jiných komodit, ani ovlivňovány změnou legislativy. Jejich hodnota je cenou za jedinečnost a nezávislost, proto jejich hodnota může stoupat i během recese.
 6. Diamant je hmotným statkem, který můžete kdykoli chytit, působí dojmem jistoty. Nese historickou, ale i citovou hodnotu předchozích generací.
 7. Každý mezinárodní konflikt znehodnocuje menu, každý technologický pokrok znehodnocuje techniku​​, každé politické rozhodnutí může ničit společnost, ale je velmi nepravděpodobné, aby něco zničilo hodnotu diamantů.
 8. Předpokládá se, že většina diamantových dolů již byla objevena, proto vysoká poptávka a stále se zmenšující množství diamantů na trhu musí v dlouhodobém horizontu vést k vysoké vzácnosti.
 9. Diamanty tedy nejsou konkurentem jiných luxusního zboží. Jejich jediným možným konkurentem jsou vzácné a jedinečné umělecké díla.
 10. Pokud ale chcete dosáhnout vysoké, nebo spekulativní zisky, neměli byste investovat do diamantů.
 11. Pokud hledáte velmi bezpečnou investici, která si svou hodnotu zvyšuje i při vysoké likviditě, diamanty jsou pro vás ideálním řešením, jak se vyrovnat s nepříznivým stavem světové ekonomiky.

Přečtěte si také

 • Investování do investičních diamantů    V době, kdy se finanční jistoty a stabilita na trzích zdají být nedostižným snem, je zdrženlivost investorů na místě. Peníze uložené v bankách ...
 • DIC diamanty    Zaujali vás diamanty, ať už jako šperk, investice nebo cenný papír? Věřím, že po přečtení tohoto článku vás zaujmou ještě víc. Pokud váháte, zd...
 • Investiční diamantyO diamantech jako o investiční komoditě se mluví poslední roky stále intenzivněji – poptávka po nich narůstá. A na straně nabídky se jí snaží aspoň...
 • Obchodníci s diamantyzpomínám si na svůj první nákup diamantů. Kontakt na obchodníka s diamanty mi poskytl známý, a tak mě ani na chvíli nenapadlo, že bych měl být obez...
 • Kde koupit diamant? Přijde Vám investice do diamantů zajímavá, ale nevíte si rady s tím, kde diamant koupit? Od toho jsem tady já, abych Vám poradil. 🙂 Jste-li vášni...